Αρχική σελίδα Νέα - Ανακοινώσεις ΣΥΜΜΕΤΟΧΉ ΣΤΟ ΠΡΌΓΡΑΜΜΑ "ΑΣΤΕΡΙ ΤΗΣ ΕΥΧΗΣ" MAKE A WISH 2022

ΣΥΜΜΕΤΟΧΉ ΣΤΟ ΠΡΌΓΡΑΜΜΑ "ΑΣΤΕΡΙ ΤΗΣ ΕΥΧΗΣ" MAKE A WISH 2022

Make-A-WISH

Και φέτος το σχολείο μας συμμετέχει  στο make a wish! Τo Μake-A-Wish (Κάνε-Μια-Ευχή Ελλάδος) προσπαθεί να πραγματοποιήσει τα βαθύτερα όνειρα και επιθυμίες παιδιών από 3 έως 18 ετών που πάσχουν από σοβαρές ασθένειες προσπαθώντας να μεταμορφώσει τη ζωή τους. Ο Οργανισμός βασίζει τη λειτουργία του σε μεγάλο βαθμό στο πρόγραμμα «Αστέρι της Ευχής» και κατά συνέπεια σε όλους εμάς, που με τη συγκινητική μας συμμετοχή  μπορούμε να κάνουμε τη διαφορά. Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε τους εκπαιδευτικούς , τους γονείς και τους μαθητές μας για την μεγάλη  τους ανταπόκριση.

Ευχή  μας είναι να μεταδώσουμε στα παιδιά αυτά τη μαγεία ενός ονείρου. Γινόμαστε  μέρος μιας  μεγάλης αλυσίδας αγάπης που προσπαθούμε να δυναμώσει και άλλο!