"Καλώς ήρθατε στον ιστότοπο του Γυμνασίου Βλαχιώτη Λακωνίας!"

Χ 2

«Ενημέρωση για την «Ηλεκτρονική Αίτηση εγγραφής», μαθητών/-τριών που φοιτούν στη Γ’ Τάξη κατά το τρέχον σχολικό έτος 2018 – 2019 για το σχολικό έτος 2019 – 2020»

Παρακαλούνται οι γονείς/κηδεμόνες των ανήλικων μαθη-τών/-τριών ή οι ίδιοι οι μαθητές/-τριες, εφόσον είναι ενήλικοι/-ες, που φοιτούν στη Γ’ Τάξη κατά το τρέχον σχολικό έτος 2018 – 2019, για την άμεση ενημέρωσή τους και την τήρηση των χρονοδιαγραμμάτων σχετικά με τις εγγραφές των μαθητών σε οποιαδήποτε τάξη Δημόσιων Ημερησίων και Εσπερινών ΓΕ.Λ. – ΕΠΑ.Λ. για το σχολικό έτος 2019 – 2020

«Ενισχυτική Διδασκαλία, σχολικό έτος 2018-2019»

Ενημερώνουμε τους γονείς και κηδεμόνες των μαθητών του σχολείου μας οτι για το σχολικό έτος 2018-2019 δύναται να πραγματοποιηθεί Ενισχυτική Διδασκαλία που  περιλαμβάνει τα μαθήματα: Νεοελληνική Γλώσσα και Γραμματεία, Αρχαία Ελληνική Γλώσσα και Γραμματεία, Μαθηματικά, Φυσική, Χημεία και Αγγλικά.

Όσοι γονείς και κηδεμόνες επιθυμούν να παρακολουθήσουν τα παιδιά τους - που πληρουν τις προϋποθέσεις -  τα μαθήματα της ενισχυτικής διδασκαλίας, θα πρέπει να συμπληρώσουν την υπεύθυνη δήλωση που θα βρείτε εδώ και να την υποβάλουν στη Διευθύντρια του Γυμνασίου το αργότερο έως την Πέμπτη, 01 Νοεμβρίου 2018.

Για περισσότερες πληροφορίες απευθυνθείτε στη διεύθυνση του σχολείου τηλ 2735041228

Ενημέρωση Γονέων

Για να δείτε τις ώρες κατα τις οποίες οι καθηγητές βρίσκονται στη διάθεση των γονέων προς ενημέρωσή τους πατήστε εδώ

ΔΙΑΚΡΙΣΗ! Μαθαίνοντας την Επιστήμη μέσα από το Θέατρο (2017)