"Καλώς ήρθατε στον ιστότοπο του Γυμνασίου Βλαχιώτη Λακωνίας!"

Χ 2

Ενημέρωση Γονέων

Για να δείτε τις ώρες κατα τις οποίες οι καθηγητές βρίσκονται στη διάθεση των γονέων προς ενημέρωσή τους πατήστε εδώ

«Προκήρυξη ημερήσιας εκδρομής στη Βουλή»

Το Γυμνάσιο Βλαχιώτη προκηρύσσει εκδήλωση ενδιαφέροντος, προς κάθε ενδιαφερόμενο ταξιδιωτικό γραφείο, προκειμένου να του αναθέσει την προγραμματισμένη ημερήσια εκπαιδευτική μετακίνηση-εκδρομή των μαθητών της Γ' τάξης στις 2-12-2019 και κατά τις ώρες 07:15 με 21:50.

Τα στοιχεία και τους όρους της εκδρομής μπορείτε να τα βρείτε εδώ.

«Ενισχυτική Διδασκαλία, σχολικό έτος 2019-2020»

Ενημερώνουμε τους γονείς και κηδεμόνες των μαθητών του σχολείου μας οτι για το σχολικό έτος 2019-2020 δύναται να πραγματοποιηθεί Ενισχυτική Διδασκαλία που  περιλαμβάνει τα μαθήματα: Νεοελληνική Γλώσσα και Γραμματεία, Αρχαία Ελληνική Γλώσσα και Γραμματεία, Μαθηματικά, Φυσική, Χημεία και Αγγλικά.

Όσοι γονείς και κηδεμόνες επιθυμούν να παρακολουθήσουν τα παιδιά τους - που πληρουν τις προϋποθέσεις -  τα μαθήματα της ενισχυτικής διδασκαλίας, θα πρέπει να συμπληρώσουν την υπεύθυνη δήλωση που θα βρείτε εδώ και να την υποβάλουν στη Διευθύντρια του Γυμνασίου το αργότερο έως την Παρασκευή, 18 Οκτωβρίου 2019.

Για περισσότερες πληροφορίες απευθυνθείτε στη διεύθυνση του σχολείου τηλ 2735041228

«Ενημέρωση για την «Ηλεκτρονική Αίτηση εγγραφής», μαθητών/-τριών που φοιτούν στη Γ’ Τάξη κατά το τρέχον σχολικό έτος 2018 – 2019 για το σχολικό έτος 2019 – 2020»

Παρακαλούνται οι γονείς/κηδεμόνες των ανήλικων μαθη-τών/-τριών ή οι ίδιοι οι μαθητές/-τριες, εφόσον είναι ενήλικοι/-ες, που φοιτούν στη Γ’ Τάξη κατά το τρέχον σχολικό έτος 2018 – 2019, για την άμεση ενημέρωσή τους και την τήρηση των χρονοδιαγραμμάτων σχετικά με τις εγγραφές των μαθητών σε οποιαδήποτε τάξη Δημόσιων Ημερησίων και Εσπερινών ΓΕ.Λ. – ΕΠΑ.Λ. για το σχολικό έτος 2019 – 2020

ΔΙΑΚΡΙΣΗ! Μαθαίνοντας την Επιστήμη μέσα από το Θέατρο (2017)