Πρόσφατα άρθρα

Αρχική σελίδα Νέα - Ανακοινώσεις ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΣΤΟ MICROSOFT WORD ΜΑΘΗΤΗΣ ΤΟΥ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΒΛΑΧΙΩΤΗ

ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΣΤΟ MICROSOFT WORD ΜΑΘΗΤΗΣ ΤΟΥ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΒΛΑΧΙΩΤΗ

Μεγάλη επιτυχία, η ανάδειξη σε Πρωταθλητή Ελλάδος, μαθητής απο το Γυμνάσιο Βλαχιώτη,

στο Microsoft Word 2019 για το έτος 2021.

microsoft

Αξιότιμες/οι κύριες/οι,

Το Εκπαιδευτικό Κέντρο Σπάρτης “Your Success”, συγχαίρει την Κορμπάκη Μαρία Σταμάτα διευθύντρια του Γυμνασίου Βλαχιώτη για την σπουδαία διάκριση που κατέκτησε ο μαθητής του σχολείου σας Αντώνιος Κοντοράβδης του Ιωάννη, στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα της Microsoft! Κατέκτησε την πρώτη θέση στο Microsoft Word 2019. Όλοι οι μαθητές και φοιτητές της χώρας διαγωνίσθηκαν το Σάββατο 30 Οκτωβρίου 2021 στον 19ο Πανελλήνιο Τελικό του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος Microsoft Office Specialist, υπό την αιγίδα του υπουργείου Παιδείας στο Κέντρο Πολιτισμού Ίδρυμα Σταύρος Νιάρχος. Αρχικά, η ομάδα μας στελεχώθηκε από εννέα υποψηφίους οι οποίοι προκρίθηκαν στους 100 καλύτερους από όλη την Ελλάδα, Αποστολοπούλου Χριστίνα, Κάργακου Εριέττα-Σοφία, Κοντοράβδης Αντώνιος, Μπατσάκης Χρήστος, Προκόπου Μιχαέλα Μαρία, Σελιτσάνου Χριστίνα, Σκιαδάς Νικόλαος, Σουρμενίδης Χρήστος, Χριστοπούλου Άννα-Νικολέτα. Η Προκόπου και ο Kοντοράβδης κατέκτησαν τις δύο πρώτες θέσης στο Ms Power Point και στο Ms Word αντίστοιχα, ενώ δεύτερη θέση στο Ms Excel κατέκτησε ο Σκιαδάς και τρίτη θέση στο Ms Power Point η Σελιτσάνου.

Ο επόμενος Πανελλήνιος πρωταθλητής μπορεί να είναι πάλι από το σχολείο σας! Ευχόμαστε στους μαθητές σας πρόοδο και πάντα επιτυχίες! Ευχαριστούμε που δίνετε την ευκαιρία στους μαθητές σας, γιατί… #όλα_ξεκίνησαν_απο_μια_υποτροφία.